• Menu
  • Menu

Vánoční trhy v Londýně

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Velká Británie » Vánoční trhy v Londýně

Jsou všude. Mezi ty nejznámější patří vídeňské, salzburské, mnichovské, berlínské, drážďanské ale i pražské. Že nevíte, o čem je řeč? Přeci o vánočních trzích. Chuť pečené klobásky, vůně svařeného vína a vánočního koření, barevná světla vánočních ozdob a svíček, sladkosti, tradiční ručně vyráběné dárečky, vánoční strom a Betlém, jestli tohle nevykouzlí atmosféru v období předvánočního stresu a spěchu, pak už nevím.

 I ve Velké Británii jsou vánoční trhy velmi populární a oblíbenou atrakcí měst. Mezi ty nejkrásnější patří vánoční trhy v Edinburghu, Glasgow, Bath nebo třeba Manchesteru a Londýně.

Vánoční trhy v Londýně
Vánoční trhy v Londýně

Southbank Christmas Market

Ten londýnský najdete v okolí břehu řeky Thames. Ručně vyráběné dárky, lokální potraviny a samozřejmě spoustu litrů svařeného vína a punče můžete letos ochutnat a nakoupit od 20. listopadu do 23. prosince. Tradiční Southbank Christmas Market je mezi Londýňany a cizinci opravdu populární. Největší množství návštěvníků zde potkáte během víkendové nebo podvečerní návštěvy. Pokud nemáte rádi davy turistů a masy lidí obecně, doporučuji vánoční trh navštívit uprostřed týdne ráno nebo později večer.

          Od londýnského vánočního trhu ale nečekejte německou nebo rakouskou klasiku. Zdejší vánoční trh je spíše spojením pražské Matějské poutě, tradičního trhu našich sousedů a adorací amerického Santy. Každopádně svařáček, pivečko a jiné občerstvení tu pořád ještě teče proudem. Stejně tak zde najdete i pečené klobásky, nebo třeba sladkosti. Jen za ten svařáček na rozdíl od českých trhů zaplatíte cca 5 liber (190 Kč), takže víc, než jeden nebo dva si asi nedáte.

Vánoční trhy v Londýně
Vánoční trhy v Londýně

Britové sice očividně mají u svých trhů za vzor německé a rakouské kolegy, bohužel je ovšem podle všeho tak úplně nepochopili. A tak na trhu nechybí ani pořádné kuriozity.  Mezi ty se řadí části nazvané „Bavorská vesnice“ a „Alpský hotel“. Představte si to asi takhle: Britky navlečené do německých krojů, kýčovitě nasvícené budovy, které si nezadají s nejhorší karikaturou na toto téma, kravské zvonce, namalované květy protěží a umělé balkónové květiny. Ano, i zde předsudky a stereotypní představy „vládnou světem“.

          Návštěvu londýnského vánočního trhu bych brala spíše jako kuriozitu s předpokladem, že vám na ni během návštěvy města „zbyde čas“. Vzhledem ke všem daleko zajímavějším londýnským atrakcím byste se ale ve městě museli zdržet alespoň celý týden, ne-li víc, aby došlo i na zdejší trh.

 © www.justwalkit.cz

Klára Skuhravá
Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *