• Menu
  • Menu

Polsko – Vánoční trhy ve Wroclawi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Polsko – Vánoční trhy ve Wroclawi

Adventní Wroclaw /Vratislav/

11. ročník vánočních trhů ve Wroclavi /Vratislavi/ začal 22. listopadu a potrvá do konce roku, do 31. prosince, vždy od 10-21 hodin. Počátky vánočních trhů ve Wroclavi sahají až do šestnáctého století.

vánoční trhy Wroclaw

Vánoční trhy  na jednom z nejkrásnějším trhů v Polsku, provoněné vánočními stromky, voňavým svařeným vínem a čokoládovým perníkem. Můžete ochutnat  waffle, bramboráky, pečenou šunku a spousty dalších voňavých dobrot.  Užít si vánoční atmosféru, pokochat se nebo nakoupit vánoční dřevěné dekorace, rukodělné výrobky, ukrajinskou keramiku, výrobky z Německa, Litvy a Lotyšska. Na veletrhu můžete  obdivovat ručně malované koše z Filipín, výrobky z himálajské soli i  ručně malované karty. Pro všechny návštěvníky i ty nejmenší, je tady spousty atrakcí a překvapení, např.  pohádkový les, kde je pro ně připraveno spousty pohádek. Na náměstí stojí originální chalupa s vyhlídkovou terasou, kde se můžete ohřát a ochutnat nějaký teplý nápoj a  trhy budete mít jako na dlani.

vánoční trhy Wroclaw

Vánoční trhy každoročně doplňují kulturní a hudební vystoupení. Stánky naleznete v historickém jádru města na náměstí zvaném Rynek, a dalších přilehlých ulicích Świdnicka a Oławska.

vánoční trhy Wroclaw

Wroclavský vánoční trpaslík vám pak může splnit vaše sny. Nezapomeňte se jeho klobouku třikrát dotknout! Vratislavští trpaslíci patří ke koloritu města. Míst, kde se dají trpaslíci objevit, je nyní 235, a to na některých z nich jsou trpaslíci dokonce ve skupinkách, takže jich celkem může být cca 250!

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *