• Menu
  • Menu

Vodopády Risco

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Vodopády Risco

Vodopád  RISCO –  setkání na krásném místě

Jsme na místě. V objetí skal  vytesaná kamenná vyhlídka  a  z velké výškypadá  vodopád do Risco. Někteří usedají na kamenné lavice, jiní  se nechávají skrápět skalním deštěm a procházejí až nakonec trasy , co nejblíže k vodopádu. Vysoko nad námi, nad  vodopádem, kam pouhým okem dost těžko dohlédneme, se ozývají hlasy. Několik nadšenců, kteří pro  se nás neznámým způsobem dostali na vrcho nad vodopád , zdraví  nás a návštěvníky v údolí. Je zde tajemné světlo pro fotografování a tak všichni cvakají jako o život .

Vodopád Risco

RISCO se nachází ve skalním kotli a síla vodopádu je odvislá od ročního období.

Vodopád Risco

Levády 25 Fontes

Pokračujeme potom dále kolem levády   25 Fontes ( 25 pramenů) , položené o něco níže než leváda do Risco, směrem k jezírku a k dalším vodopádům stejného názvu   25 fontes.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *