• Menu
  • Menu

Výlety okolo Ribeiro Frio, Madeira

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Výlety okolo Ribeiro Frio, Madeira

Balcoes, Portela

Ribeiro Frio je jedním z míst, které by měl mít v hledáčku každý, kdo se na Madeiru nepřijel jen „válet“. Překrásné výhledy „skoro zadarmo“ a jednoduché procházky okolo levad, lákají každodenně mnoho turistů na výlet.

Do Ribeira Fria, kde kromě pár domů a chovné stanice pstruhů v podstatě nic není, přijedete po klikatící se silnici č. 103. Pokud máte odvahu, můžete vyrazit z Funchalu přímo vzhůru (na sever) po silnici, která vede okolo Monte, přes několik vyhlídkových zastavení až do průsmyku Poiso (1413 m). Pokud se vám udělalo špatně, můžete zde zastavit a trochu si před další jízdou odpočinout v místní restauraci. Jakmile se vám udělá lépe, doporučuji pokračovat dolů směrem na Faial/Ribeiro Frio. Po několika dalších zatáčkách, kterými se dostanete o 500 výškových metrů níž, už uvidíte všude podél cest zaparkovaná auta. Bohužel zde nezřídili dostatečně velké parkoviště, takže si musíte najít místo někde u cesty. Alternativní cestou je z Funchalu vyrazit po dálnici směrem na východ a v Machico pak sjet směrem na Faial, před kterým odbočíte na silnici č. 103 směrem na Ribeiro Frio.

Balcoes
Balcoes

„Nejkrásnější vyhlídka na Madeiře“, Balcoes

Balcoes je údajně nejkrásnější vyhlídkou na Madeiře. Popravdě těžko říct. Každodenně sem přichází mnoho natěšených turistů, aby pak z „balkonu“ pozorovali akorát tak mlžné páry, které často zaplňují celé zdejší údolí. Když máte ale štěstí a mlžné páry se rozplynou, můžete pak pozorovat nejvyšší vrcholky ostrova – celý hřeben od Pico Arieiro (1818 m) přes Pico das Torres (1847 m) a Pico Ruivo (1861 m) po Pico das Pedras (1302 m).

Na vyhlídku vede velmi jednoduchá a široká cesta okolo levady. Připravte se na zástupy turistů, které vás dovedou společně s jednoduchým značením až k cíli. Přibližně 20 minut, tolik vám bude stačit na absolvování 1,5 km dlouhé trasy. Až se dostatečně pokocháte zdejšími výhledy, můžete se stejnou cestou vypravit zpět k parkovišti.

Cesta do Portely
Cesta do Portely

Cesta z Ribeiro Frio (860 m) do Portely (605 m)

Cesta do Portely je druhým výletem, který na rozdíl od Balcoes není tak populární, takže se již po pár metrech dostanete mimo nepřestávající turistické štěbetání okolo Ribeiro Frio do klidu a ticha subtropického horského lesa, kterým celá cesta do Portely vede.

Problém je ovšem v tom, že se do Ribeiro Frio nebo do Portely musíte dostat autobusem. Cesta totiž vede jen jedním směrem. Případně můžete cestu absolvovat tam a zpět, ale to je poměrně časově náročné a nepříliš atraktivní řešení. Řešením je tedy autobus, případně taxi. Do Ribeiro Frio jezdí z Funchalu autobus č. 56. V Portele vás pak vyzvedne autobus č. 53 jedoucí z Faial do Funchal.

V levadě jsou vysazeni pstruzi, takže až vás túra přestane bavit, můžete se zabavit pozorováním nebo chytáním této sladkovodní ryby. První část cesty vede okolo Lavada do Furado do místa jménem Lamaceiros, kde se cesta napojuje na další z místních levad – Levada da Portela a vede dál až do městečka Portela. 10,7 km dlouhý výlet vám zabere přibližně 3,5 hodiny.

© www.justwalkit.cz

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *