• Menu
  • Menu

Z Vršovic ke Branickým skalám – pražské výlety

Domů » Cestování se psem » Z Vršovic ke Branickým skalám – pražské výlety

Novoroční procházka se psem

Uplynulo teprve několik hodin od začátku nového roku 2022. Venku skoro jarní počasí a tak rozhodnutí vyrazit ven bylo rychlé. S Ajkou jsme zvolily cestu, kterou už s Doctorem šla. Začínáme v Hradešínské ulici, v jedné z kaváren  kupujeme a bereme na cestu ještě nutné posilvestrovské kafe.

sady Bratří Čapků

Přes Sady Bratří Čapků  /Sady Bratří Čapků jsou park na Vinohradech, do roku 2016 součást Bezručových sadů. Leží mezi ulicemi Korunní, U Vodárny, Slovenská a Kladská) kolem Husova sboru  pokračujeme do Grébovky.  Je sobota a sváteční den a tak lidí je všude dost. V části  Grébovky, kde mohou psi na volno, si Doctor s partičkou rozdováděných psů užívá. To se mu moc líbí a je dost těžké ho odtud dostat.

Grébovka

Míříme pak  kolem Botiče až pod Nuselský most a cestou pod mostem  pokračujeme až pod Vyšehrad.

Vyšehrad

Projdeme katakomby a přes kopec pokračujeme k Jedličkovu ústavu /Jedličkův ústav a školy v Praze je nejstarší české zařízení pro děti a mládež s tělesným postižením, které se dodnes věnuje vzdělávání, rehabilitaci, sociálním službám, komplexnímu rozvoji dovedností, využití tvůrčího potenciálu a zlepšení kvality života lidí s handicapem/. Odtud je krásný pohled na  Podolskou vodárnu /Podolská vodárna v Praze 4 je velké vodárenské zařízení nacházející se v hlavním městě Praze v městské části Podolí při pravém břehu řeky Vltavy naproti Veslařskému ostrovu mezi Vyšehradem a plaveckým stadionem v Podolí/.

Jedličkův ústav – vyhlídka

Sejdeme na křižovatku u Podolské vodárny a sestupujeme na stezku kolem Vltavy, která vede až k bazénu Podolí. Míjíme ještě Žluté lázně a už skoro za tmy procházíme kolem řeky až do míst, kde na druhé straně hlavní silnice jsou  Branické skály.

kolem Vltavy

Tady nás nabere Sárka a Ajku ještě vezeme na Modřanskou pláž, kam se jde koupat. Celá trasa byla dlouhá asi 8 km. Parádní výlet, Doctor má dost a já taky.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *