• Menu
  • Menu

Zakynthos, pláže

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Zakynthos, pláže

Letovisko Vasilikos

Po včerejším celodenním výletě na pláž Navagio dnes  budeme relaxovat. Plán je jasný, koupání a pláže na jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos . Sedáme na motorku a vyrážíme !

Banana Beach
Banana Beach

Vasilikos

Malebné prázdninové letovisko, zasazeno v bujné zeleni, která je tvořena především olivovníky a borovicemi , vinoucí se  podél písečné pláže v  jihovýchodní části  ostrova. V okolí je řada krásných pláží např. pláž Porto Zoro, Agios Nikolaos (vodní sporty), Porto Roma nebo Gerakas (oblast líhnutí želv). Díky překrásným písečným plážím, tyrkysově modrému moři a horám porostlým borovicemi paří Vasilikos k vyhledávaným oblastem ostrova. Je možné podnikat i romantické vycházky do přírody, např. na nedaleký kopec Hellatos, který podle mytologie byl domovem bohyně Artemis nebo k ruinám chrámu Agios Nikolaos. Z Vasilikos jezdí autobus do hlavního města. Oblast je cca 10 km jižně od hlavního města Zákynthos.

Mavratzi Beach

Po cestě jsou odbočky na pláže, my si  nakonec vybíráme pláž Mavratzi Beach, která je téměř  na konci  ostrova. Parkujeme před hotelem postaveném v italském stylu, Louis Imperial Zante, postaveném přímo nad mořem. Úzká pláž je posetá slunečníky , my jdeme ještě o kus dál k další plážičce  s domácí tavernou. Břeh je kamenitý a místy písečný.  U břehu je molo , po kterém je možné pohodlněji vstoupit do vody. Lehátka jsou zde asi zdarma, nikdo po nás nic nechce. Voda je skvělá, je tu několik útesů. V taverně si dáváme skvělé řecké menu. Z pláže  je vidět  na další pláž St. Nikolaos a  letovisko Vasilikos, za útesem  blízko za Porto Azurem se nachází  pláž Banana Beach.

malá taverna Mavratzi Beach
malá taverna Mavratzi Beach

Banana Beach

Dlouhá písčitá pláž Banana Beach, která je velice oblíbená, pláž s jemným pískem a velmi pozvolným vstupem do moře. Díky své velikosti se zde nicméně lidé rozprostřou, takže to není žádná sardinkárna. Na pláži jsou k dipozici i sprchy a malá převlíkárna, lehátka s slunečníky za poplatek / cca 4 €./, taverna a kavárna Casa Playa . Na Pořádají se tady večerní beach party. Pláž Banana se nachází nedaleko střediska Vasiliki a nabízí krásná panoramata podpořená čisťounkým zlatavým pískem. Na pláží je plážový servis a široká nabídka vodních sportů.

Banana Beach
Banana Beach

Popravdě řečeno, na pláž jsme se podívaly jenom z vrchu a protože nás to množství slunečníků a lidí vyděsilo, jsme raději jely dále.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *