• Menu
  • Menu

Zakynthos, želví ostrov

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Zakynthos, želví ostrov

Ostrovy a jeskyně v zálivu Laganas

Při návštěvě  ostrova Zakynthos si udělejte výlet lodí. Zakynthos má velmi krásné moře i rozmanité pobřeží. Výlet může být celodenní i třeba jenom na pár hodin.

Agios Sostis Island

Ostrůvek na pobřežé Laganaského zálivu. Jižní část ostrova je chráněná oblast pro želvy Caretta-Caretta. Ostrůvek byl od pevniny oddělen při zemětřesení v roce 1633. Jméno ostrůvku Agios Sostis  je po kostelíku, který zde v 16. století stával. Z pobřeží se na ostrůvek dostanete po dřevěném můstku, který spojuje vesničku a ostrůvek. Ostrůvek je soukromý a na malinké a originální pláží se platí poplatek. Na ostrůvku se konají i svatební obřady. Je zde  bar s občerstvením.

Agios Sostis island
Agios Sostis island

Keri  caves

Podél jižního pobřeží doplujeme až k mořským  jeskyním Keri, které jsou přístupné pouze z moře. Nad mořem se tyčí monumentální skaliska.  Je zde hluboké a průzračné moře. V průzračném moři jsme měli zastávku na koupání.

Keri cave
Keri cave

Marathonisi island – želví ostrov

Kouzelný ostrůvek, jak už název napovídá, podobmý svým tvarem želvě  je obehnán kromě pláže skalními útesy a jeskyněmi, kolem kterých stojí za to si zaplavat Ostrůvek patří do Národního mořského  parku Zkynthos /vyhlášen roku 1999/ ochrany mořských želv Caretta-Caretta, které sem každoročně připlouvají klást svá vejce. Krásná pláž z jedné a jeskyně z druhé strany ostrova. Na pláži přistávají lodě s turisty. Je zde příjemné koupání .  V sezóně tady může být docela přelidněno. Marathonisi je ostrůvek na jihovýchodě ostrova Zakynthos

Národní  mořský park Zakynthos

Park má datum vzniku rok 1990, kdy byl vyhlášen první  řecký Národní mořský  park  Zakynthos.  Ochrana patří nejenom vzácným želvám Careta careta, ale také ohroženým tuleňům středomořským. Park zahrnuje především pláže a moře v zálivu Laganas.

želva Careta careta
želva Careta careta

Velký rozmach turismu na Zakynthosu a především v oblasti Laganas má pro tyto živočich yjistě negativní vliv, i když je snaha všemožně želvy chránit.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *