• Menu
  • Menu

Boca dos Namorados, Eira do Serrado a Pico do Arieiro (1818 m)

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Boca dos Namorados, Eira do Serrado a Pico do Arieiro (1818 m)

Za výhledy na nejvyšší madeirské vrcholky

Že nejste fanoušci vysokohorské turistiky? Nevadí. Na Madeiře si užijete výhledy na ostré špičáky i bez toho, abyste se museli plahočit do závratných kopců. Pokud máte dost odvahy, stačí si půjčit auto a můžete vyrazit na vrcholky zdejších kopců. Během jednoho dne stihnete s přehledem objet půlku ostrova a navštívit nejzajímavější výhledy. A pokud odvahu nemáte, můžete i tak na většinu míst vyrazit autobusem, případně si zaplatit výlet s nějakou ze zdejších mnoha cestovních kanceláří, která vás po ostrově povozí mikrobusem.

Průsmyk milenců

První zastávkou je místo zvané Boca dos Namorados („Průsmyk milenců“). Z vyhlídky, která se nachází 1050 m nad mořem, si užijete výhledy na okolní špičáky do sytosti. Dostanete se sem autem z městečka Estreito da Camara de Lobos. Pokud budete mít více času a pěší turistika je vaším koníčkem, doporučuji dojet autobusem do Corticeiras a odtud vyrazit na pěší výlet do Curral das Freiras. Pěší cesta vám zabere přibližně 4 hodiny. Musíte se ale připravit na náročné klesání, které přichází po Boca dos Namorados na cestě do Curral das Freiras.

Eira do Serrado

Další vyhlídkou, mnohem turističtější než Boca dos Namorados, je Eira do Serrado (1030 m). Dostanete se sem po silnici č. 107 z přímořského města Sao Martinho, které je ze západní strany v podstatě propojeno s Funchalem.

výhled z Eira do Serrado
výhled z Eira do Serrado

U vyhlídky Eira do Serrado se nachází velké parkoviště s restaurací. Nechybí ani několik stánků se suvenýry a veřejné čisté toalety. Z parkoviště se můžete projít na vyhlídku, která je vzdálená přibližně pět minut chůze. Výhledy, které se vám zde naskytnou, stojí za to. V podstatě všude okolo vás jsou hory. Jen přímo pod vámi se nachází vesnice Curral das Freiras, do které občas ani nedosvítí slunce. Pokud máte čas a ze samého sezení v autě vás rozbolely hýždě, doporučuji sejít do městečka/vesnice Curral das Freiras. Chůze skrz kaštanový les vám potrvá přibližně 2 hodiny a zpátky k autu se můžete nechat dovézt linkovým autobusem. Ano, i u vyhlídky Eira do Serrado se nachází autobusová zastávka.

Pico de Arieiro

Mezi nejvíc turistická místa Madeiry patří bez pochyby i Pico do Arieiro (1818 m). Bohužel to není proto, že by všichni návštěvníci ostrova milovali pěší turistiku. Na vrchol hory Pico do Arieiro totiž vede pěkná silnice. Nechybí zde ani velké parkoviště, restaurace a obchod se suvenýry. Dostanete se sem opravdu snadno. Z Funchalu stačí sledovat cedule na Monte (silnice č. 103) a poté pokracovat po hlavní silnici dále do hor. V průsmyku Poiso se pak vydejte silnicí č. 202 doleva směrem na Pico do Arieiro.

zavřená cesta na Pico Arieiro
zavřená cesta na Pico Arieiro

V zimě můžete mít trochu problém se sněhem. Ještě na konci února byla cesta na vrchol zahrazena a posledních několik kilometrů jsme tak museli absolvovat pěšky. Možná i proto nebyl vrchol tolik zaplaven turisty. Z Pico do Arieiro vede krásná, byť náročná cesta na nejvyšší vrchol Madeiry – Pico Ruivo de Santana (1861 m). V zimě je ale cesta zasypána sněhem a některé úseky jsou opravdu životu nebezpečné, takže je lepší tento výlet vynechat.

Pro ty z vás, které ani sníh nezastaví, doporučuji krátký výlet (cca 20 minut) na první z vyhlídkových plošin po cestě směrem na Pico Ruivo – Miradouro do Ninho da Manta. Jen pro představu- všude okolo vás jsou hory a vy se díváte do hlubokého údolí na východní stranu ostrova. Jste v podstatě přímo v srdci Madeiry. Nádhera!

© www.justwalkit.cz

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *