• Menu
  • Menu

Vracíme se na Kaua´i, Hawaii 34

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Havaj /Hawai/ » Vracíme se na Kaua´i, Hawaii 34

Na začátek cestopisu

Nejkrásnější pláž a návrat na Kaua´i

24.8.2011 středa Vzbudili jsme se strašným vedrem, které bylo všude kolem nás. Udělali jsme snídani a uvařili čaj. Po společném jídle jsme se zabalily a vyjeli směrem na jih k městu Kona. Dnes jsme odlétaly zpět na Kaua´i. Letadlo nám letělo až v 17:30 z letiště nacházejícího se právě v Koně. Nejdřív jsme měli v plánu navštívit jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově. Chvíli jsme měli problém najít právě tu jednu pláž, protože všude kolem bylo spoustu jiných krásných pláží.

laguna

Hapuna beach

Nakonec se nám to povedlo a popravdě to opravdu stálo za to. Pláž byla uměle vybudovaná: bílý písek, tyrkysová voda, palmy, pod kterými se zelenal travní koberec a černé lávové pole s luxusními vilkami všude okolo. Na pláži jsme byli skoro sami. V oceánu se krmily želvy, barevné ryby a nádherné korály. Zde jsme strávili většinu dne, vybalily fimo a rozdaly několik párů náušnic a pak se hladoví vydali zpět, abychom našly něco na zub. Zastavili jsme se v hypermarketu, koupily oběd a jako desert zmrzlinu. Zmrzlina byla kupodivu poprvé odporně nechutná a tak se Andy rozhodla z ní udělat smoothie (koktejl). Koupila k tomu ananasovo-kokosový džus, citrónovou limonádu a pak jsme to všichni začali rvát do plastových lahviček od vody. Někdo k tomu použil lžičku, někdo to tam rval přímo holýma rukama. Stephenova maminka si to užívala ze všech nejvíc. Když se nám konečně podařil správný drink, radostně jsme ho vypili. Již nám zbývaly jen poslední dvě společné hodiny, a tak jsme se rozhodli je strávit na nedaleké pláži. Pak už nás jen naše rodinka odvezla na letiště a nastal opět čas velkého loučení.

Zpět na Kaua´i s Hawaian airlines

Zde se nás pak ujal sympatický Havajan – zaměstnanec Hawaian airlines, který nás okamžitě zbavil těžkých zavazadel a pasů. Znovu po nás chtěl peníze za zavazadla, a tak jsme mu znovu vysvětlily, že to platit nebudeme. Pochopil a už se dál neptal. Za chvíli se znovu vrátil, aby nám sdělil, že potřebuje vidět zpáteční letenku do Evropy. Trochu jsme opět nechápaly, ale pak už vše bylo v pohodě. Klára zjistila, že má u sebe vývrtku a Andy zapomněla na kapesní nůž ve foťáku. Obě jsme ale bez problémů prošly kontrolou. Andy tedy byla jako vždy osahána za plentou, jestli nemá nějakou větší zbraň, a pak ještě musela projít oblíbeným testem na chemikálie. O její nožík se ale nikdo nezajímal. Spojily jsme se s Rossim kvůli vyzvednutí z letiště v Lihue. Vyzvedl nás, a protože potřeboval ještě něco zařídit na severní straně ostrova, vyrazili jsme s ním na zbytečnou cestu na sever, abychom se pak vrátili zpátky na východ a na letiště, kde si vyzvedl auto, kterým měl druhý den naložit kajakáře z Na Pali Coastu. Pak nás odvezl na naši oblíbenou farmu, kde jsme unaveny padly do komatu.

nejhlubší místo na Big Island

Cestopis následující den

Cestopis předcházející den

.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.