• Menu
  • Menu

Vysoké Tatry

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovensko » Vysoké Tatry

Hrebienok

Nádherné výhledy z Lomnického hřebene, skvělé a jasné počasí a také parádní odpolední čas nás láká ještě na malý výlet na Hrebienok. Od Skalnatého plesa se po červené značce vydáváme směrem na turisticky oblíbené místo ve Vysokých Tatrách – Hrebienok. Cestou potkáváme velké zástupy turistů, Čechů je tady snad více než Slováků. Na noze mám ortézu a kamenité nášlapy mi nedělají zrovna dobře. Zkouším nějaký rytmus chůze a i oči musí být stále na pozoru. Trasa není nějak dlouhá ani náročná, ale je nutné jít v kamenitém terénu opravdu obezřetně.

cesta na Hrebienok

Lomnická vyhlídka

Pohledy na okolní velikány a do kraje jsou opravdu překrásné. Krásného počasí využívají také paraglidingisté. Míjíme Lomnickou vyhlídku  v nadmořské výšce 1529 metrů, obdivujeme hučící Obrovský vodopád. Pokračujeme dále, nakonec sestupujeme do údolí až k Velkému Studenému potoku. Voda je ledová, ale pro unavené nohy velmi osvěžující. Odtud už pokračujeme na Hrebienok.

U Studeného potoka

Hrebienok

Turistické středisko (v zimě lyžařské středisko) a výchozí bod pro výstupy do Velké a Malé Studené doliny. Pod námi je lanovka, kterou sjíždíme do 2,5 km vzdáleného Starého Smokovce.

Hrebienok
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *