• Menu
  • Menu

NEW YORK – Sbohem Ameriko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » NEW YORK – Sbohem Ameriko

Žádná Pretty Woman, ale sama chudá holka v New Yorku

Sama v New Yorku. Slovo chudá je bez nadsázky. Po třech měsících strávených v Arizoně , kde jsem pracovala , jsem se zastavila na 3 krásné dny v New Yorku. Těžce vydělané dolary, za práci v zahradní firmě, kde mojí prací bylo mimo jiné, jízda  vozíkem na golfovém hřišti a úklid smetí po pracháčích v hotelu Hilton, takže nejsem  jako host tohoto luxusního sídla, ale pouze  spolupracující mexických vágos , či další zajímavé práce jako řidič velkého vozu s přívěsem vozící odpadky na americké skládky. Dolary se prostě  někde rozkutálely. Ale asi se kutálely  správným směrem, spolu s kamarády jsme zakoupili auto a ve volném čase  projeli kus Arizony, Grand Canyon i kus Mexika.

Rockfeller Building, New York

Z Phoenixu do New Yorku

Odlétám z letiště v Phoenixu s pár dolary v kapse, s několika dolary pověšených na mém krku a darovaných od kamarádů na cestu. Hned na letišti mi spočítají nadměrné kila zavazadel a přicházím o další  peníze, k tomu mi seberou cenné plechovky piva SCHLITZ, které vezu jako dárek mým rodičům a které s velkou pravděpodobností patří,  mně bohužel neznámým, příbuzným v USA. Na poslední chvíli se dozvídám, že kamarád, který mě měl zajistit ubytování v NY je nedostupný. Stíhám ještě zarezervovat za slušný peníz jakýsi ART hotel v pochybné čtvrti kousek od Manhattanu.

Rady z průvodce

Letím a nic mě nezastaví. Ještě stihnu přečíst  v průvodci: není dobré, aby žena se sama pohybovala po New Yorku, aby sama navštěvovala odlehlejší části města! Řečeno  prostě, aby sama  holka do NY vůbec nejezdila! Ideální. Těším se a představuji si, že na mě úplně náhodou bude čekat na letišti Richard Gere s limuzínou a že o bydlení, stravu , zábavu a luxusní oblečení nebude nouze.

Richard Gere na mě nečeká 🙁 , Art hotel

Přistávám s bušícím srdcem v New Yorku. Richard tady nečeká a tak metrem se dostávám až do čtvrti, kde je hotel. Je to tady super. Možná je  to spíš, než umělecký a barvami hýřící hotel, hotel hodinový, ale je mi to fuk. Je tu postel, sprcha …a co více si přát? Už se setmělo a tak  nedám na rady průvodce a scházím o ulici níže než je hotel, kde hraje jazz a svítí nadpis CLUB BAR. Sednu si na bar a dám si pivo Schlitz. Vedle sedí sympatický kluk a světe div se je ze Slovenska. Prokecáme noc a naše zážitky z USA jsou nekonečné.

Zdravá snídaně je zadarmo

Jdu na chvíli spát, ale brzy vstávám, musím za dva dny vidět to nejlepší z New Yorku. Je mlhavý opar a na ulici začíná být rušno, k mé velké radosti se nasnídám přímo na ulici a zadarmo. Firma, propagující nějaké zdravé jídlo a džusy, dává všem kolemjdoucím ochutnat a tak ochutnám víckrát.

New York

Z toho pro mě nezajímavějšího z New Yorku:   viděla  jsem Sochu Svobody, Central park, most v Brooklynu, některá muzea, pár výstav architektury, mrakodrapy..a usměvavé, buď sportující nebo tlusté a sympatické Newyorčany.

Jídlo jsem ve vyhlášených restauracích, na rozdíl od jiných, neochutnala. U Číňanů, kde to bylo nejlevnější, to zas tak špatné také nebylo. New York mě nadchl, jeho atmosféra pohltila a určitě bych tady chtěla strávit další z některých dalších dní při cestách do zámoří.

Při odletu domů mi k mému úděsu naúčtovali podruhé další dolary za nadměrnou váhu zavazadel a rozbili mi skleněný přesýpací obraz, který jsem vezla jako dárek svému příteli.

Přesto, sbohem a na brzkou shledanou Ameriko!

Socha svobody New York

 

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *