• Menu
  • Menu

Arizonou na koních

Arizonou na koních  – výlet velkých dětí v USA.Výlet do Saguaro parku jsme dostali jako odměnu od našeho , původem českého, šéfa. Koně a vůz byl pro nás velkým a milým překvapením. Zásoby piva Schlitz , které jsme si do pouště vezli, nám naši cestu zpříjemňovaly. Pokud jsme však potkali jiný dopravní prostředek  nebo jezdce na  koni, museli jsme pivo schovat. Alkohol se na povoze nesmí pít a je to tady přísně trestáno. Možná by nás zmydlili holema anebo nás zavřeli do vězení. A tak jsme vzorně schovávali. Průjezd krajinou byl opravdu zážitkem a představa postav ze  známých westernů nám dodávala ještě větší pocit dobrodružství. I tady jsme několikrát narazili jak na tarantule , tak i chřestýše….

Saguaro park, Tuscon

Celodenní výlet neskutečnou katusovou krajinou , na pozadí  lemovanou nádherným pohořím,  byl zážitkem a opravdu jsme si to užili.

Je nás sedm , v USA  jsme na  tříměsíční pracovní stáži. Práce tady není zrovna jednoduchá. Pracujeme venku a tak nástrahy zdejší fauny a fllóry  se snažíme nepodcěňovat. Máme povinné pevné vysoké boty , ale nevím zda jsou dost pevné pro velké množství chřestýšů , tarantulí a dalších jiných potvor , které nejenom v práci , ale hlavně při svých cestách potkáváme.

Saguaro park, Tuscon

Pro americký jihozápad  a i všechny známé kovbojky je  charakteristický  a symbolický  kaktus Saguaro. Obrovitý kaktus  Saguaro  se může dožít stáří i 200 let  a může vážit  až 10 tun. Saguaro  National Park leží nedaleko arizonského města Tuscon. Park se rozkládá jak na východ , tak i na západ předměstí města Tuscon.V celé oblasti jsou chráněné i jiné druhy vzácných kaktusů. Jsou oblasti, kde se setkáte s celými kaktusovými lesy. Park  byl založený v roce 1994 na ploše 307 km2.Západní část parku je spíše rovinatá, naopak ta východní je tvořena horským hřebenem Tangue Verde Mountains patřícího do pohoří Rondon Mountains. .

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *