• Menu
  • Menu

Pláže na Vnějších Hebridách

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Skotsko » Pláže na Vnějších Hebridách

Harris, Berneray, Severní a Jižní Uist, Eriskay a Barra

Jestli vás něco trefí do tváře po příjezdu na Vnější Hebridy jako první, pak to budou místní pláže. Ostrovy Vnějších Hebrid ukrývají mnoho fascinujících a unikátních míst, ale pohled na bílé mnohakilometrové pláže, ve kterých se zrcadlí okolní ostrovy a rozbouřené moře, vám bezpochyby zatají dech.

Možná si budete připadat jako ve snu. Bílý písek, modré moře a nikdo nikde. To je typický pohled na pláže Vnějších Hebrid, které by se mohly nacházet klidně v Thajsku s tím rozdílem, že v Asii by byly zaplaveny horou koupajících se turistů. Hádáte správně. Pokud se chcete „jít namočit“ na Vnějších Hebridách, budete potřebovat minimálně oblek z neoprenu, případně dobrý trénink v plavání ve studené vodě. Jestli na několikakilometrových plážích potkáte alespoň jednoho turistu, budete mít štěstí.

Pláže na Barra
Pláže na Barra

Problém mohou představovat i mořské proudy, které vás mohou zahnat daleko od břehu a vzhledem k tomu, že po západních plážích je další zastávkou až New York, plavání bych tady neriskovala. Kdo by si myslel, že jsou pláže na Vnějších Hebridách zaplaveny odpadky a špínou, ten by se velmi zmýlil. Pláže jsou zde díky poměrně vzdálené pevnině panensky čisté.

Nejkrásnější pláže jsou na ostrově Barra. Ten si nakonec pro svou dovolenou často vybírá i britská královna. Na zdejší pláži je dokonce postaveno i letiště. Protože je přistávací dráha přímo na pláži, létá se pouze během odlivu. Pokud dokážete zkousnout nepříliš vysoké teploty a nepřestávající vlahý vítr, pak si pláže na Barra opravdu užijete.

Pláže na Eriskay jsou také bílé, ale na rozdíl od dlouhých mnohakilometrových pláží na Berneray nebo Uist, jsou pláže na Eriskay mnohem menší a často ohraničené drsnými útesy.

pláže na Eriskay
pláže na Eriskay

Pokud máte rádi kiting/kiteboarding, pak vám to už musí být jasné- Vnější Hebridy jsou pravým rájem tohoto sportu! Nepřestávající vítr a opuštěné mnohakilometrové písečné pláže jsou přesně tím, co ve Francii a dalších větrných místech určených tomuto sportu marně hledáte. Chce to jen pořídit dobrý neopren a vyrazit do Skotska.

Pláže na ostrově Harris

Dalším rájem, u kterého budete kroutit hlavou, jsou pláže na ostrově Harris. Žluťoučký písek, zelené kopce s miliony různobarevných květů a jak jinak, modrá průzračná voda. Aby toho nebylo málo, tak se na Harrisu můžete projít na nejeden z místních kamenitých kopců a podívat se na tu nádheru z patřičného nadhledu.

Pláže na Harris
Pláže na Harris

A co dělat, když zrovna nebudete mít štěstí na počasí? Už jste viděli obraz zimní bouře reflektovaný v mělké vodní hladině? Případně sluneční paprsek, který se náhle objevil v nepropustné hradbě bouřkových mraků? Vnější Hebridy jsou krásné a magické, i když zrovna slunce nesvítí. A jak se říká: „Není špatného počasí, pouze špatného oblečení,“ což na Hebridách platí přinejmenším dvojnásob.

© www.justwalkit.cz

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *