• Menu
  • Menu

Praha – šlapadla na Vltavě

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Praha – šlapadla na Vltavě

Praha s dětmi

Dnešní  výlet do centra Prahy nebude dlouhý. Mít sebou 3 caparty v horkém dusném počasí  je i pro dospěláka docela fuška. Začínáme na Malostranském náměstí a je jasné, že naše cesta pokračuje přes Karlův mostV „normální“ nekovidové době by most praskal ve švech a my by jsme byli nuceni se prodírat davy. Most je zlehka zaplněn turisty a tak si nejen cestu tudy, ale i výhledy,  užíváme naplno.

Karlův most

Po nábřeží pak jdeme směrem k Národnímu divadlu. Na programu jsou šlapadla a děti se nemohou dočkat. Míjíme první půjčovnu lodí na Smetanově nábřeží a pokračujeme až na Slovanský ostrov- Žofín, odkud  také lodičky a šlapadla startují. Šlapadla jsou různých tvarů i velikostí, pro 1-6 osob.

Šlapadlo

Šlapadlo je druh vodního plavidla, které je poháněno lidskou silou pomocí šlapadel (což je obvykle realizováno klikovou hřídelí). Jedná se nejčastěji o dva spojené plováky, na kterých je instalováno sedadlo umožňující pohodlné sezení a zabírání nohou do šlapadel.

/zdroj internet/

šlapadla na Vltavě

Půjčovna u Kotvy

Vybíráme se tří půjčoven,  hned tu po pravé straně,  půjčovnu U Kotvy,   pak hned pravé straně za mostkem z Masarykova nábřeží. Na  severním cípu ostrova se nachází půjčovna  S. P. L. A. V a další půjčovna  Slovanka.

šlapadla na Vltavě

Nakupujeme nezbytné občerstvení, zmrzlinu a vodu.  Je nás 6 a tak i výběr šlapadla odpovídá. Máme šlapadlo se čtyřmi lehátky. Pro neplavce jsou nabídnuté záchranné vesty. Vpředu sedí  2, hlavní kormidelník a „pomocník“. Oba mají před sebou šlapky  a kormidelník ovládá plavidlo pákou.

Dle pokynů se můžeme pohybovat k žlutým bójkám. Plavba  kolem ostrova  na hodinu stojí 500 Kč /ceny dalších půjčoven jsme nezkoumali.   Není dovoleno přistávat po cestě ke břehu.

šlapadla na Vltavě

Vyplouváme

Na vodě je mnohem příjemněji než v rozpálené Praze i nábřeží. Pohled na Pražský hrad, Karlův most, Sovovy mlýny,  Tančící dům,  palác Žofín, Malou stranu a historická nábřeží je odtud z hladiny Vltavy opravdu krásný. Plavbu si děti užívají, samozřejmě, že se všechny musí vystřídat v roli šlapajícího pomocníka. Hodina je pryč, přistáváme v plnícím se přístavu. Byla to parádní jízda!

šlapadla na Vltavě

Po nábřeží pak pokračujeme kolem otevřených Kobek na náplavce až k Železničnímu mostu. Slunce připaluje a ve vzduchu je cítit blížící se bouřka. Ještě stihneme pizzu a limonádu pro děti , my se osvěžujeme natočenou Plzní z tanku.

Praha

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *