• Menu
  • Menu

NOVÝ ZÉLAND – Marlborough Sounds

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Austrálie a Oceánie » Nový Zéland » NOVÝ ZÉLAND – Marlborough Sounds

Trajektem na Severní ostrov NZ

Nasedla jsem do autobusu Atomic a mířím z Christchurch do Pictonu, odkud se vydám trajektem po Cookově průlivu zpět na Severní ostrov. Trajekt provozuje společnost Interislander. Vlastní 3 trajekty, které nabízejí kvalitní přepravu mezi Wellingtonem na Severním ostrově a Pictonem na Jižním ostrově.

Maorové na trajektu
Maorové na trajektu

Kaikoura

Cesta do přístavu zabrala víc jak 5 hodin. Seděla jsem vedle Maorky a ptala se jí, kam odchází duše Moarů. Odpověděla, že neví, že je katolička. To jsem si tedy naběhla. Ve městečku Kaikoura, kde jsem se chtěla podívat na velryby se jen zastavujeme na krátkou přestávku. Škoda, je to tu moc pěkné.

Picton

Už jsem v přístavu Picton, město je součástí oblasti Marlborough. Nachází se v blízkosti Queen Charlotte Sound. Je pojmenované po generálporučíkovi Thomasu Pictonovi, který bojoval po boku s Arthurem Wellesleym, 1. vévodou z Wellingtonu,  zabit v bitvě u Waterloo. Po něm je zase pojmenováno hlavní město NZ.

Picton
Picton

 Plavba kolem Marlborough Sounds

Nasedám na trajekt. Cesta je luxusní. Nemyslím jen samotnou cestu po průlivu, ale i servis. Dala jsem si pivo a fantastický oběd. Trochu jsem se rozšoupla, když už jsem ušetřila za pobyt v městečku Kaikoura. Poplujeme 92 km a cesta trvá 3 hodiny. Mám fantastické počasí a užívám si nebeskou plavbu okolo Marlborough Sounds. Občas zahlédnu hrající se delfíny. Plavba na trajektu utekla velice rychle.

Plavba na trajektu
Plavba na trajektu

Wellington

Jsem ve Wellingtonu, hlavním městě NZ na jihozápadním cípu Severního ostrova u pobřeží Cookova průlivu. Město nebývalo hlavním městem od začátku. V letech 1841–1865 byl hlavním městem Nového Zélandu Auckland, ale v roce 1865 se stává hlavním městem Wellington.  Momentálně jsem od Prahy vzdušnou čarou více jak 18 tisíc kilometrů a na nejjižněji položené hlavní město světa. Musím tu bohužel čekat 6 hodin na vlak do Aucklandudu a tak jdu na vyhlídku nad město a vyfotím vládní budovu NZ. Místní ji přejmenovali na Beehive Building. Docela trefné, opravdu tvarem připomíná včelí úl.

Vlak pojede celou noc. Naštěstí je vedle mě volná sedačka a trochu jsem se mohla vyspat. A to je konec nádherné a nezapomenutelné cesty po Jižním ostrově Nového Zélandu.

na začátek cestopisu

cestopis předcházející

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *