• Menu
  • Menu

USTKA

Pomořanský přístav Ustka

Od moře a jezera Jamno, přes další jezero Dabki a město Darlowo, přijíždíme do lázeňského městečka Ustka s pěknou architekturou a krásnou písečnou pláží na břehu Baltského moře. Město leží u ústí řeky Slupia. Na naší cestě od Rujány až sem, je tady zatím nejčistší voda. Město s měšťanskými domy z 18. a 19. století má atmosféru přístavního městečka. Dalšími památkami ve městě jsou mimo jiné, kostel nejsv. Spasitele z roku 1888 a maják z roku 1871.

Dragon

Z přístavu se můžete vydat na výletovou plavbu na  moři.  K dispozici je i trajektové spojení s dánským ostrovem Bornholm. V přístavu kotví loď DRAGON, která je replikou lodi která připomíná éru 17. století a je také jednou z velkých atrakcí v přístavu Ustka. Několika stěžňová loď má na zádi vyřezávanou sochu draka, celá loď na sobě nese další zdobené sochy a reliéfy.

Dragon
Dragon

Ustecka Syrenka

Neméně atraktivní a pro turisty lákavá je mosazná socha mořské panny. Ustecka Syrenka se nachází ve východní části přístavu, kde předtím byla socha sv. Jana Nepomuckého. Socha je od sochaře Michaela Rose a je zde od 15. srpna 2010. Vyfotit sochu bez turistů je téměř nemožné.

Ustecka Syrenka
Ustecka Syrenka

Promenáda

Procházka promenádou kolem moře, se zastávkou v některé z hospůdek nebo kaváren, určitě stojí za to. Promenáda kolem přístavu a městečka je tady už od roku 1875.

Lázně

Do Ustky se jezdilo také už od 19. století léčit různé neduhy. Lázně sloužily k léčbě revmatismu, astma, onemocnění štítné žlázy, žaludku, dýchací orgány a neurózy.

Dalším naším cílem je město Leba, Slovinský národní park a píečné duny.

USTKA (13)
na pláži v Ustce

Informační centrum : Centrum Informacji Turystycznej, ul. Marynarki Polskiej 776-270 Ustka, tel. 59 8147 170, e-mail: [email protected]

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *