• Menu
  • Menu

Mariánské Lázně – Karlovy Vary

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Karlovarský kraj » Mariánské Lázně – Karlovy Vary

Mariánské Lázně

Zažít druhé největší lázně v České republice – Mariánské Lázně při prodlouženém víkendu na Velikonoce, při krásném slunném počasí je opravdu výhra. V Mariánských  Lázních je dost velké vyžití jak kulturní v  nádherném centru s historickými stavbami a pamětihodnostmi, tak turistické a odpočinkové v lázeňském městě s krásnou Lázeňskou kolonádou, parky a zelení. Vyzkoušet můžete  dobré restaurace i krásné výlety do okolní přírody i dalších lázeňských měst jako jsou Karlovy Vary, slatinné Františkovy Lázně i Jáchymov. Určitě stojí za návštěvu  loveckou osadu Kladská, klášter  premonstrátů v Teplé, národní přírodní památku Křížky, úpolínovou louku, hrad Andělská Hora a mnoho dalších zajímavých památek a cílů.

Mariánské Lázně

Karlovy Vary

Karlovy lázně leží asi 60 km autem od Mariánských Lázní a jsou naším nejvýznamnějším lázeňským střediskem. Rozprostírají se v malebném údolí Teplé až k soutoku Teplé s Ohří. Historie města je spojena s příznivými účinky teplých minerálních pramenů.

Karlovy Vary

Možností jak se dostat z Mariánských Lázní do Karlových Varů je více, dá se jet vlakem i busem, pro cyklisty začíná cesta dlouhá 37 km  v městské části Doubí, přes  Horní Slavkov, Krásno a Prameny .

Karlovy Vary

Cheb

Pokud na výlet vyrazíte určitě zastavte i v dalším z měst v Chebu. Cheb / německy Eger/ je starobylé město a historické centrum Chebska na obou březích řeky Ohře, poblíž německých hranic.

foto: Josef Brzák

Cheb

 

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář