• Menu
  • Menu

Na řece Moravě – 3

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Olomoucký kraj » Na řece Moravě – 3

Mlýnský potok

Dnes vstávám v 5h. Jakmile vylézám ze stanu, beru foťák. Nádhera. Louka je celá orosená a ponořená v mlze. Skrze mlhu prosvítají sluneční paprsky. Nasvícené kapky a pavučinky, tráva, stromy a kytičky. Krásné mi teď připadají i trubky plynojemu. Fotím asi hodinu. Procházím celou loukou až k jablečnému sadu. Všichni ještě spí.

Ráno

Budíček zvoní kolem 7h, ale ne že by se jim hned chtělo vstávat… Společně snídáme, pak balíme a vyrážíme do Hynkova! No cesta je ještě celkem dlouhá…

Snídáme

Kája sice měla původně s Baem vyrazit brzy ráno, aby stihla ještě odjet na tábor, ale vzhledem k situaci změnila názor a nakonec nikam nespěcháme. Vyplouváme tedy dál do divočiny.

Podplouváme a vyhýbáme se větvím

Voda je stále na mnoha místech mělká, takže odlehčujeme člun a občas ho táhneme. Podplouváme a nadplouváme stromy, vyhýbáme se větvím… Docela už se těšíme, až se odtud vymotáme.

Mlýnský potok

Na dohled Morava

Asi za 2 hodiny vyplouváme z hustého lesa, kde se Mlýnský potok opět spojuje s Moravou. Když hledíme do dáli, moc nás mrzí, že jsme se nemohli plavit po krásné široké řece, ale tak zase máme jiné zážitky. Před jezem doprava, podeplout most a brzy už se dostáváme do Hynkova.

Hynkov!

Všechno vyndat, umýt raft a pádla a přenosit to k autu. V hospůdce si dáváme vychlazenou kofolu, pak pomalu balíme a jdeme se umýt do kempu do umýváren. Sprchy jsou na žetony, které jsme koupili v hospůdce (1 žeton – 3 minuty /20,- Kč).

Odjíždíme

Tydra

Čistý a voňavý vyrážíme pro druhé auto do kempu Tydra. Tam přehazujeme věci a na chvilku se loučíme. Bao s Kájou jedou do Litovle vrátit sudy a já s Jéňou jedeme do Loštic na syrečky! Kupujeme něco málo domů a ochutnáváme syrečkovou zmrzlinu. Náhodou, byla dobrá…

Loštice, tvarůžková zmrzlina

Vietnamská tržnice Brno

Kolem 14h se opět shledáváme, tentokrát v Brněnské vietnamské tržnici. Dáváme si skvělý oběd, chvilku ještě sedíme, nakupujeme nějaké potraviny a pak se po moc povedeném výletu loučíme.

Brno, vietnamská tržnice

Předcházející den

První den

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.