• Menu
  • Menu

Chata na Krásné vyhlídce

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Liberecký kraj » Chata na Krásné vyhlídce

Krásná vyhlídka

Hřejivé paprsky květnového slunce a nádherný Český ráj. Sobota ve znamení sportu na Spartan Race v Liberci, noc na Ještědu  a neděle v ráji. Nehledali jsme nic těžkého, ale jen tak pár kilometrů s překrásnými výhledy do okolí. Výchozím bodem jsme zvolili Příhrazy. Přes vesničku kolem koupaliště vzhůru do lesa. Pěknou vyhlídkou, naším prvním zastavením, byla 1,5 km vzdálená vyhlídka STARÁ HRADA, v nadm. výšce 277 m. Slovanské hradiště, zbytky světniček a studna vytesaná ve skále. Odtud pak nádherné výhledy do kraje. Skalním městečkem pak  přijdeme až  na Krásnou vyhlídku. Vyhlídka je přímo na vrcholu skal nad Trhlinovou propastí.

Stará Hrada
Stará Hrada

Chata Na Krásné vyhlídce

K naší radosti tady je nejenom příjemná vyhlídka, ale hlavně hospoda. Je tu dost plno, ale máme štěstí a usedáme k dřevěnému stolu s výhledem do nádherného Českého ráje. Vidět můžete rybník  Žabakor, do Ralska, na Ještěd, Kozákov, či Trosky, ale zahlédnout můžeme i Jizerky a Krkonoše.  A stejně jako dalším hostům se nám nechce, po dobrém jídle, pokračovat dále. A tak ještě kafíčko. Hospoda je vyhledávaná turisty nejenom pro svou romantickou polohu, ale je zde výchozí bod pro výlety a křížení turistických tras do okolí.

Červená, modrá, zelená 

Červená vede od Klamorny na Staré Hrady, modrá pak od Kavčin na Hynštu. Na Skalku pak tady začíná zelená turistická značka.

Na krásné vyhlídce
Na krásné vyhlídce

Drábské světničky

Rozdělujeme se na dvě skupiny, Honza jde stejnou cestou zpět pro auto. Já, Sárka a Anička,  volíme trasu na opačnou stranu, kolem Drábských světniček. Je to sem nějaké 2 km. Naproti Drábským světničkám je Hrada – původně výšinné hradiště z pozdní doby kamenné, na jeho místě bylo později vybudováno opevnění, z něhož se dodnes zachovaly jen valy.  Seběhneme pak jenom s kopce, kde máme s Honzou sraz. Nebe se zatáhlo, a jak se na správný výlet patří, začalo pršet.

Drábské světničky
Drábské světničky
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *