• Menu
  • Menu

Rozhledna Terezka

Rozhledna Terezka

Třetí rozhledna, postavená obcí Toulcovy maštale.Rozhledna Terezka se nachází v blízkosti vesnice Paseky a k její vyhlídkové plošině ve výšce 25 metrů vede 125 kovových schodů. Dřevoocelová rozhledna má jednu hlavní vyhlídkovou plošinu a čtyři  mezipatra. Rozhledny, které do trojice patří jsou: Terezka, Toulcova rozhledna a Borůvka. Z Terezky je krásný výhled do kraje . Za pěkného počasí je odtud vidět na Svratouch, Žďárské vrchy, Hlinsko, Chvaletice, Poličku, Moravskou Třebovou, Litomyšlsko, Jeseníky, Toulcovu rozhlednu, Budislav, Proseč, Krkonoše, , Chrudim, Pardubice a Kunětickou horu, Perálec, Hlubokou

rozhledna Terezka
rozhledna Terezka

 

V okolí je mnoho zajímavých turistických cílů, oblast divokých říčních údolí, lesů a skalních měst a labyrintů. My jsme navštívili lom ve Zderazi.

rozhledna-terezka-11

Otevírací doba

Duben, Říjen Sobota, Neděle 10 – 12 hod, 13 – 16 hod
Květen, Červen, Září Denně 10 – 12 hod, 13 – 16 hod
Červenec, Srpen Denně 10 – 12 hod, 13 – 17 hod

Pondělí zavírací den !

V případě zájmu otevřeno po telefonické dohodě. Paní Doležalová: 728 645 099, 702 449 798. Za nepříznivého počasí (silný vítr, déšť, apod.) bude rozhledna uzavřena.

Vstupné: 30 Kč, děti a skupiny 20 Kč.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *